fbpx

Korekcja racic u bydła – Produkty do korekcji 

Zdrowe i mocne racice Twoich zwierząt.
To proste!

Każdy hodowca doskonale wie, że dbałość o racice zwierząt jest niezwykle istotna. W Silveco rozumiemy Państwa potrzeby – dlatego też, w konsultacji z Lekarzami Weterynarii, opracowaliśmy specjalne produkty wspomagające proces regeneracji po korekcie racic.

Polecamy hodowcom i lekarzom weterynarii preparaty do korekcji racic z zawartością aktywnych form srebra

Zawarte w preparatach aktywne nanocząstki srebra hamują rozwój mikroorganizmów oraz przyspieszają odbudowę tkanki po zabiegu. Jest to naturalna alternatywa dla środków wykazujących inwazyjne działanie na organizm zwierzęcia. Nasze produkty zawierają w sobie naturalne srebro o sprawdzonych właściwościach, dzięki czemu mogą być stosowane w zabiegach profilaktycznych i jako wsparcie terapii leczniczych. Nasze produkty są nie tylko bezpieczne dla zwierząt, ale też łatwe w aplikacji.

racice

Korekcja racic przy pomocy specjalistycznych preparatów z aktywnych srebrem

Korekcja racic wiąże się z rutynowymi zabiegami profilaktycznymi, a w razie potrzeby także leczniczymi, które mają pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji i naturalnego kształtu racic oraz zapewnić ich odpowiednie obciążenie.

Stosując naturalne i sprawdzone środki do korekcji racic, można zredukować ból związany z przeciążeniem, co może mieć wpływ na wydajność hodowli oraz rozród. Bardzo ważna jest systematyczna kontrola oraz profilaktyka, gdyż w taki sposób można z wyprzedzeniem rozpoznać zmiany chorobowe i rozpocząć działanie, mające na celu zahamowanie rozwoju i przywrócenie pełni zdrowia racic.

Poznaj ofertę

Czym jest korekcja racic u bydła i dlaczego nie wolno o niej zapominać?

Korekcja racic odnosi się do procedury, która ma na celu poprawienie struktury, kształtu lub funkcji racicy u zwierząt, zwłaszcza u krów. Racica, znana również jako kopyto, to zewnętrzna część kończyny zwierzęcia, która jest w kontakcie z podłożem. Jest to istotna struktura, ponieważ od jej zdrowia i kondycji zależy zdolność krów do poruszania się i wykonywania różnych zadań.

Procedura korekcji racic może obejmować kilka działań, takich jak:

  • Obcinanie i frezowanie: Specjalista może przyciąć nadmiar kopyta i doprowadzić je do odpowiedniej długości, uwzględniając naturalną geometrię racicy i biomechanikę kończyny.
  • Korekta kąta: Jeśli racica ma nieprawidłowy kąt, na przykład zbyt spłaszczony lub zbyt stromy, można dostosować kąt w celu poprawienia równowagi i obciążenia kończyny.
  • Użycie podkładów lub wkładek: W niektórych przypadkach zwierzęta mogą wymagać dodatkowego wsparcia lub korekty, na przykład poprzez stosowanie specjalnych podkładów lub wkładek, które pomagają wyrównać obciążenie na racicy.

Wraz z zabiegami w celu regeneracji i profilaktyki stosuje się specjalne produkty do korekcji racic, które mogą stanowić wsparcie dla metod terapeutycznych. W naszej ofercie znajdziesz między innymi krem do regeneracji rogu racicowego sprzyjający ochronie i utrzymaniu elastyczności, aerozole zabezpieczające do stosowania po zabiegach oraz inne środki z aktywnym srebrem.

Korekcja racic jest istotna dla zapewnienia prawidłowej postawy i ruchu u zwierząt, szczególnie u krów, które narażone są na różne problemy racicowe. Regularne przeglądy racic oraz regularne korekty mogą przyczynić się do utrzymania zdrowia, komfortu i wydajności mlecznej, minimalizując ryzyko urazów i chorób związanych z układem ruchu.

Jako producent preparatów dla zwierząt i środków do dezynfekcji, oferujemy również między innymi środki do dezynfekcji chlewni oraz środki do dezynfekcji kurnika.

Kup szybko i wygodnie!

testPL