fbpx

Alpaca Country w Nowym Wiśniczu poleca nasze produkty

Agnieszka Tokarz, właścicielka hodowli zarodowej Alpaca Country w Nowym Wiśniczu w Małopolsce, jest Ambasadorką Marki SILVECO.

Wszystkie alpaki w gospodarstwie pani Agnieszki posiadają rodowody, a wysokiej jakości wełna, która od nich pochodzi, eksportowana jest na rynki zachodnie. Właścicielka Alpaca Country dużą wagę przywiązuje do odpowiedniego żywienia swoich zwierząt oraz ich ochrony przed pasożytami. Dlatego stosuje nasz profesjonalny krem regeneracyjno-ochronny SILVECO z aktywnymi formami srebra. Ten przeciwbakteryjny preparat znakomicie chroni jej czworonożnych podopiecznych między innymi przed świerzbem.

Deszcz nagród
Solidna praca i dbałość o zwierzęta przynosi efekty. Na międzynarodowej wystawie 𝐅𝐥𝐞𝐞𝐜𝐞𝐬𝐡𝐨𝐰 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐰 𝐍𝐢𝐞𝐦𝐜𝐳𝐞𝐜𝐡 posypał się deszcz nagród dla Alpaca Country w Nowym Wiśniczu.
Runo (czyli welon) z jej alpak aż trzy razy znalazło się na podium wśród ciemnych welonów, zajmując:

  • 1 miejsce w Colorchampion Vlies Schwarz
  • 1 miejsce w Colorchampion Vlies Grau
  • 2 miejsce w Oberstein Incognito Braun.

Sukces jest tym większy, że rywalizacja była duża. Sędziowie mieli do oceny aż 333 welony alpak od hodowców z całej Europy.

Cenna wełna alpak
Alpaki to urocze, łagodne zwierzęta. Już sam ich widok uspokaja. Wspaniale jest je głaskać, ich wełna jest niesamowita – opowiada z pasją o swoich podopiecznych Agnieszka Tokarz.
W Polsce jeszcze nie docenia się tak walorów wełny alpak jak na przykład w Niemczech czy Austrii. To właśnie tam pani Agnieszka znajduje najwięcej klientów na wełnę i na produkty, które z niej powstają – pościel, czapki, swetry. W planach ma uruchomienie przy alpakarni niewielkiego sklepiku, w który będzie można się zaopatrzyć w takie towary.
Alpakarnia Agnieszki Tokarz liczy obecnie 12 zwierząt. Dwie z alpak przyszły na świat już w Nowym Wiśniczu. Pięknie urządzoną alpakarnię wraz z wybiegiem i ścieżkami spacerowym chętnie oglądają odwiedzający to miejsce. Szczególną radość wizyta u alpak sprawia dzieciom. Nic dziwnego, bo alpaki to urocze, łagodne, ciekawe świata i towarzyskie zwierzęta. Z łatwością podbijają ludzkie serca.

tesaat