fbpx

Pielęgnacja koni

Produkty z aktywnym srebrem do profesjonalnej pielęgnacji koni.

Hippika to wyjątkowy sport. Konie wymagają nie tylko odpowiedniego prowadzenia i nauki, ale też odpowiedniej opieki każdego dnia. Z myślą o zdrowych i pięknych koniach, opracowaliśmy specjalną linię produktów, przeznaczoną dla wszystkich pasjonatów jeździectwa oraz hodowców koni.

Produkty oparte na aktywnych formach srebra oraz jego przeciwbakteryjnym działaniu. Produkty SILVECO Horse tworzą warstwę ochronną gwarantującą skuteczną i długotrwałą ochronę przed działaniem szkodliwych mikroorganizmów, jednocześnie zapewniając najwyższy poziom codziennej pielęgnacji.

Poznaj ofertę

Pielęgnacja koni

Pielęgnacja koni jest procesem kompleksowym, który obejmuje szereg działań mających na celu utrzymanie zdrowia, dobrego samopoczucia i wyglądu tych zwierząt. Zabiegi pielęgnacyjne obejmują:

  • regularne szczotkowanie i czyszczenie sierści konia, którego celem jest usuwanie brudu, potu i martwej sierści, a także stymulowanie krążenia krwi, 
  • regularne czyszczenie i przycinanie kopyt, 
  • kąpiele, 
  • regularne czesanie grzywy i ogona, które zapobiega plątaniu i łamaniu włosów.

Istotną rolę w pielęgnacji konia odgrywają dedykowane zestawy i akcesoria. Akcesoria do pielęgnacji konia obejmują zarówno narzędzia do obsługi procesów mechanicznych, jak i preparaty o działaniu pielęgnacyjnym i profilaktycznym. 

Akcesoria do pielęgnacji konia z aktywnym srebrem

Wybierając zestaw do pielęgnacji konia hodowca zwraca uwagę na jakość i bezpieczeństwo wykonanych narzędzi oraz – co niemniej ważne – skład preparatów pielęgnacyjnych. Jednym z nowatorskich rozwiązań, które coraz częściej znajduje zastosowanie w branży, jest wykorzystanie aktywnego srebra. Aktywne srebro, znane ze swoich właściwości antybakteryjnych otwiera nowe możliwości w zakresie pielęgnacji i ochrony zdrowia koni.

Nanocząstki aktywnego srebra znajdziemy w składzie coraz większej liczby produktów przeznaczonych do pielęgnacji koni – od szamponów i odżywek po maści i spraye. Co więcej, aktywne srebro nie tylko skutecznie zwalcza bakterie i grzyby, ale również wspiera naturalną barierę ochronną skóry koni, co jest niezwykle ważne w utrzymaniu ich zdrowia i dobrego wyglądu.

Rzeczy do pielęgnacji konia: Praktyczne zastosowanie produktów z aktywnym srebrem

Aktywne srebro ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, które są szczególnie cenione przez producentów szamponów i odżywek. Szampony z aktywnym srebrem doskonale sprawdzają się podczas zabiegów higienicznych, szczególnie w przypadku zwierząt borykających się z problemami skórnymi. Pomagają w utrzymaniu czystej, zdrowej skóry i sierści, zapobiegając infekcjom i przyspieszając gojenie drobnych ran.

Z zalet aktywnego srebra korzystamy również podczas produkcji maści i kremów. Maści z nanocząstkami aktywnego srebra są używane do leczenia drobnych ran, otarć, oparzeń czy innych problemów skórnych. Aktywne srebro przyspiesza proces gojenia, redukuje ryzyko infekcji i wspomaga regenerację skóry.

Akcesoria do pielęgnacji konia z aktywnym srebrem to także spraye. Są wygodne w użyciu i idealne do szybkiego dezynfekowania ran lub obszarów skóry, które wymagają szczególnej atencji. Spraye działają szybko, łatwo się je aplikuje i skutecznie zapobiegają infekcjom. 

Jako producent preparatów dla zwierząt oferujemy między innymi preparaty do pielęgnacji kopyt konia oraz produkty do korekcji racic u bydła.

Kup szybko i wygodnie!