fbpx

FILM – Bioasekuracja

SILVECO+

FILM INFORMACYJNY

Zapraszamy do oglądnięcia filmu instruktażowego -Dezynfekcja pomieszczeń inwentarskich – kluczowy element bioasekuracji.

DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ INWENTARSKICH – KLUCZOWY ELEMENT BIOASEKURACJI

W dzisiejszych czasach wciąż rosnąca intensyfikacja hodowli zwierząt jest powodem wielu problemów i wyzwań, przed jakimi stoją hodowcy i lekarze weterynarii. Obecność chorobotwórczych mikroorganizmów w obiektach inwentarskich zmusza do stosowania antybiotyków. Często są one nadużywane, co w efekcie przyczynia się do wytworzenia przez wiele patogenów mechanizmów opornościowych. Zaistniała więc potrzeba poszukiwania nowych rozwiązań. Takim kompleksowym rozwiązaniem zapewniającym biologiczną ochronę jest bioasekuracja. Są to działania, których celem jest ograniczenie przedostawania się do gospodarstw bakterii, wirusów, pasożytów, czy wektorów biologicznych, oraz w przypadku wniknięcia – ograniczenie ich rozprzestrzeniania się. Wśród zasad bioasekuracji kluczowym elementem jest poprawnie wykonana dezynfekcja. Czynności te powinny być wykonywane z należytą starannością, przy użyciu profesjonalnych i dobrze dobranych środków – detergentów i dezynfektantów.

SILVECO+ jest innowacyjnym preparatem biobójczym, stworzonym przy użyciu nanotechnologii na bazie srebra oraz nadtlenku wodoru. Przeznaczony jest do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, urządzeń oraz środków transportu. Wyjątkowa receptura preparatu nie tylko zapewnia długotrwałe działanie, ale pozwala na przeprowadzanie dezynfekcji bez, jak i w obecności zwierząt. Jego skuteczność potwierdzają liczne testy oraz badania laboratoryjne.

Niezależnie od wybranej metody aplikacji preparatu kluczowym elementem procesu jest dokładne oczyszczenie i umycie powierzchni  przeznaczonej do dezynfekcji. Kolejny etap to przygotowanie roztworu roboczego. 5L preparatu rozcieńczamy w wodzie oczyszczonej (zaleca się wodę demineralizowaną). Taka ilość SILVECO+ wystarcza na  zdezynfekowanie 1500m2 powierzchni. Dobór ilości wody jako nośnika zależy od wybranego sprzętu oraz jego wymagań technicznych W przypadku zamgławiania termicznego można dodać do roztworu roboczego stabilizator celem uzyskania tzw. efektu „wiszącej mgły”. Tak przygotowany roztwór jest gotowy do użycia.

Podczas dezynfekcji w obecności zwierząt zalecamy stężenie preparatu w roztworze roboczym max. 5%. Oznacza to, że 0,5 L preparatu SILVECO+ rozpuszczamy w 9,5 L  wody oczyszczonej. Pożądany efekt uzyskamy wykonując zabieg  cyklicznie raz w tygodniu. Taki rodzaj bioasekuracji zmniejsza ilości patogenów w obiekcie, powietrzu, jak i bezpośrednio na skórze. Dodatkowo  jako zabezpieczenie po zabiegach zootechnicznych lub w  przypadku przewlekłych problemów skórnych zalecamy stosowanie aerozoli ochronnych z  linii SILVECO.  Skuteczna dezynfekcja oraz wprowadzenie podstawowych zasad bioasekuracji, połączone z profilaktyką immunologiczną stanowi kluczowy element zarządzania zdrowiem i pozwala zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów oraz ograniczyć zużycie antybiotyków

tesaat