fbpx

Odkażanie chlewni – środek do dezynfekcji

Jednym z najważniejszych działań w hodowli trzody chlewnej jest dezynfekcja chlewni i dobór odpowiednich preparatów do jej wykonania. Wybranie odpowiedniego środka ma bardzo duże znaczenie, jest kluczem do sukcesu w skutecznym  zapobieganiu rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych w budynku inwentarskim. Systematyczna dezynfekcja chlewni pomaga zachować higieniczne środowisko życia zwierząt i sprzyja ich utrzymaniu  w dobrym zdrowiu.

Dlaczego dezynfekcja chlewni jest ważna?

Utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej zwierząt hodowlanych wymaga odpowiedniego przygotowania i działań profilaktycznych. Chcąc zmniejszyć podatność świń na choroby, należy zadbać o to, aby zwierzęta przebywały w czystym, wolnym od bakterii i innych drobnoustrojów otoczeniu. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny w pomieszczeniach inwentarskich jest podstawowym elementem zachowania dobrostanu zwierząt.  Nieodpowiednie warunki panujące w chlewniach, niesprzyjający mikroklimat wspierający występowaniu wielu grup mikroorganizmów często stanowią główne źródło rozprzestrzeniania się chorób. Zamiast walczyć z istniejącymi patogenami, lepiej działać profilaktycznie i zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów. Można to osiągnąć, wykonując systematyczne odkażanie chlewni przy pomocy sprawdzonych środków.

Proces dezynfekcji powinien być przeprowadzany regularnie, zarówno przed wprowadzeniem nowych zwierząt do chlewni, jak i w określonych interwałach czasowych w trakcie trwania cyklu hodowlanego, aby utrzymać wysoki poziom higieny. Podczas dezynfekcji należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących stosowania środków dezynfekcyjnych, takich jak dawki, czasy ekspozycji oraz odpowiednie techniki aplikacji.

Skuteczny środek do dezynfekcji chlewni

Środek do dezynfekcji chlewni SILVECO+ łączy w sobie siłę nadtlenku wodoru i kwasów organicznych odpowiadających za silny natychmiastowy efekt biobójczy i aktywnych form srebra zapewniających przedłużoną ochronę mikrobiologiczną w miejscu stosowania preparatu. W oferowanym przez nas środku stężenie aktywnych form srebra to aż 2000 ppm co niewątpliwie przekłada się na wysoką efektywność produktu i skuteczną ochronę mikrobiologiczną przez cały czas trwania cyklu hodowlanego.

Preparat do dezynfekcji chlewni SILVECO+ charakteryzuje się dużą wydajnością i z powodzeniem może być stosowany w obecności zwierząt. Jest to jeden z nielicznych preparatów na rynku mogący być stosowany w trakcie trwania cyklu hodowlanego. SILVECO+ jest nie tylko skuteczne w eliminacji mikroorganizmów, ale także zapewnia długotrwałe działanie antyseptyczne. Pozostawia długotrwałą ochronę mikrobiologiczną, co pomaga w zapobieganiu ponownemu zakażeniu i rozwojowi patogenów. Dzięki zastosowaniu takiego produktu hodowla zwierząt może być prowadzona w bezpiecznym i higienicznym środowisku, minimalizując ryzyko chorób zwierząt i przyczyniając się do zachowania satysfakcjonującej wydajności produkcyjnej hodowli. Preparat SILVECO+ zapewnia wysoki poziom higieny i dezynfekcji i idealnie sprawdzi się w gospodarstwach nisko- jak i wielkotowarowych.

Jako producent preparatów dla zwierząt, oferujemy również między innymi turbostrzykawki dla krów oraz produkty do korekcji racic.

Kup szybko i wygodnie!