fbpx

Mleczne Laury

W miniony piątek 26.04.2024 r. w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Kujawsko-Pomorskieg Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się kolejna edycja Mlecznych Laurów czyli uhonorowanie hodowców za wysokie wyniki produkcyjne i hodowlane na szczeblu wojewódzkim.
Organizatorem wydarzenia była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła, natomiast patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.
Podczas Laurów nagradzano hodowców z najwyższą wydajnością w poszczególnych rasach w zależności od wielkości stada. Wyróżnieniem za najwyższą wydajność mógł pochwalić się Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie należącym do Pana Piotra Doligalskiego, który uzyskał 13 944 kg mleka od stada liczącego średnio ponad 400 krów mlecznych. Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osięcinach uhonorowano za wysokie wyniki suchej masy tj. sumy kilogramów tłuszczu i białka oraz posiadaczy krów z najwyższą wydajnością życiową ponad 100 tyś. kg mleka. Specjalne wyróżnienie otrzymali hodowcy z najwyższym Indeksem Ekonomicznym tj. Ryszard Bober w rasie Holsztyńsko-Fryzyjskiej odmiany czarno-białej oraz Gospodarstwo Rolne „Komorowo” Sp. z o.o w odmianie czerwono-białej.
Wszystkim laureatom z całego serca GRATULUJEMY a organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia przy kolejnej edycji.

tesaat