fbpx

Odkażanie kurnika – środek do dezynfekcji

Kurnik to miejsce, które ze względu na warunki i specyfikę hodowli drobiu, wymaga systematycznej dezynfekcji. Efektywna dezynfekcja jest kluczowym elementem w zapobieganiu i zwalczaniu większości chorób na fermach drobiu. Ogromne znaczenie ma dobór produktu do dezynfekcji, powinien on wykazywać skuteczność wobec najczęściej pojawiających się w kurnikach patogenów, kwestią istotną jest również możliwość jego zastosowania w trakcie trwania cyklu hodowlanego np. do dezynfekcji ściółki.  Przykładem produktu spełniającego takie wymagania jest środek do dezynfekcji kurnika, który w swoim składzie zawiera aktywne formy srebra.

Dezynfekcja kurnika to proces eliminacji szkodliwych mikroorganizmów i patogenów z powierzchni, urządzeń i środowiska w kurniku, mający na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób, utrzymanie czystości i poprawę zdrowia zwierząt hodowlanych.

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalny środek do odkażania kurnika SILVECO+, który został stworzony specjalnie na potrzeby hodowców oraz lekarzy weterynarii. Produkt stanowi połączenie działania nadtlenku wodoru, kwasów organicznych i aktywnych form srebra.  Dzięki właściwościom srebra, które znane jest z działania bakteriobójczego, grzybobójczego i przeciwwirusowego, środek pomoże hodowcom utrzymać wymaganą czystość w kurniku przez cały czas trwania cyklu hodowlanego.

Na czym polega dezynfekcja kurnika?

Proces odkażania kurnika obejmuje zastosowanie preparatu do dezynfekcji na różne powierzchnie i elementy występujące w kurniku, takie jak ściany, podłogi, klatki, gniazda, poidełka, koryta, urządzenia i narzędzia. Preparat może być stosowany poprzez opryskiwanie, rozpylanie, zamgławianie lub inną odpowiednią technikę, dostosowaną do specyfiki kurnika.

Przy odkażaniu kurnika ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących stosowania preparatu, takich jak dawki, czas ekspozycji, metody aplikacji i zasady bezpieczeństwa. Nasz preparat został opracowany w taki sposób, aby był skuteczny w eliminacji szerokiego spektrum mikroorganizmów, a jednocześnie pozostał bezpieczny dla zwierząt i środowiska.

Oprysk do kurnika – Łatwa, szybka i efektywna aplikacja i bezpieczeństwo zwierząt

Wybierając środek do dezynfekcji kurnika warto zwrócić uwagę na łatwość potencjalnej aplikacji. Jako oprysk do kurnika SILVECO+ jest środkiem, który możesz szybko, a zarazem efektywnie zaaplikować na dowolne powierzchnie, tym samym dbając o ich higienę i bezpieczeństwo hodowanego drobiu. 

Środek do dezynfekcji kurnika w postaci oprysku SILVECO+ jest niezwykle wygodny w stosowaniu, ponieważ:

O czym należy pamiętać aplikując środek do dezynfekcji kurnika?

Oprysk do kurnika działa bezpośrednio na powierzchnie, na które zostanie zaaplikowany. Podczas rozpylania preparatu należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie powierzchni oraz ich równomierny oprysk. Preparat jest przeznaczony do rozpylania metodą grawitacyjną.

Dlaczego warto wybrać sprawdzony środek do dezynfekcji kurnika?

Dezynfekcja kurnika ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób w stadzie drobiu. Zdrowie kur jest bardzo ważne zarówno dla produkcji jaj, jak i jakości mięsa. Każdy hodowca, któremu zależy na tym, aby jego zwierzęta miały jak najlepsze warunki do życia, powinien postawić na wysokiej jakości preparat do dezynfekcji kurnika.

Regularne odkażanie kurnika pozwala na zachowanie wysokiego poziomu higieny wśród ptaków i ograniczenie możliwości zakażenia mikrobiologicznego. Znajdujący się w naszej ofercie produkt SILVECO+ jest preparatem dedykowanym do dezynfekcji wszelkiego rodzaju pomieszczeń inwentarskich. Jest to preparat, który każdemu hodowcy pomoże utrzymać odpowiednie warunki życia dla zwierząt, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i standardy hodowli a jednocześnie minimalizując ryzyka rozwoju chorób.

Jako producent preparatów dla zwierząt i środków do dezynfekcji, oferujemy również między innymi środki do dezynfekcji chlewni oraz produkty do korekcji racic u bydła.

Kup szybko i wygodnie!