fbpx
Zabezpieczanie ran pooperacyjnych u zwierząt

Zabezpieczanie ran pooperacyjnych u zwierząt

W hodowli zwierząt różnego rodzaju urazy, uszkodzenia skóry, a nawet poważniejsze rany, są zjawiskiem naturalnym. Trudno im zapobiegać, zwłaszcza przy dużym stadzie, w którym zwierzętom zdarza się walczyć o pozycję w hierarchii. Każdy hodowca powinien jednak znać zasady postępowania w przypadku trudno gojących się ran u zwierząt i dowiedzieć się, jak powinno wyglądać zabezpieczanie ran pooperacyjnych zwierząt hodowlanych.

Jak zabezpieczyć rany pooperacyjne u zwierząt?

Po zabiegu chirurgicznym opiekun musi zapewnić zwierzęciu odpowiednią opiekę. Zabezpieczanie ran powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami Lekarza Weterynarii, który po zabiegu ma obowiązek poinformować opiekuna, jakie działania powinien podjąć, aby umożliwić zwierzęciu szybką i bezpieczną rekonwalescencję. Każdy hodowca przed przystąpieniem do pielęgnacji rany musi zadbać o odpowiednią higienę. Zmiany opatrunku należy dokonywać czystymi rękoma, idealnie w jednorazowych rękawiczkach. Należy również zachować czystość otoczenia, w którym przebywa zwierzę. Jeśli rana jest zanieczyszczona lub brudna, należy delikatnie oczyścić ją wodą utlenioną, roztworem soli fizjologicznej lub specjalnym preparatem zgodnie z zaleceniami weterynarza.

Ważne jest, aby zapobiegać zanieczyszczeniu rany. Jeśli zwierzę jest w stanie dostać się do brudnych lub zabrudzonych miejsc, należy unikać takich sytuacji. W niektórych przypadkach może być konieczne noszenie specjalnych ubranek ochronnych lub stosowanie kołnierza ochronnego, aby zapobiec dotykaniu rany przez zwierzę.

Konieczna jest również regularna obserwacja rany, aby odpowiednio dostrzec ewentualne oznaki infekcji takich jak zaczerwienienie, obrzęk, wydzielina ropna czy gorączka.

Jak leczyć trudno gojące się rany u zwierząt?

Każda problematyczna rana powinna być skonsultowana z Lekarzem Weterynarii. Specjalista powinien dokładnie obejrzeć ranę i wprowadzić dostosowane do problemu metody leczenia. Następnie hodowca ma obowiązek postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Metody postępowania w przypadku trudno gojących się ran u zwierząt mogą być różne. W niektórych przypadkach stosuje się tzw. stymulację gojenia poprzez terapię laserową, terapię podciśnieniową, ozonoterapię czy stosowanie specjalnych preparatów wspomagających gojenie ran. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne środki wspomagające leczenie trudnych ran u zwierząt hodowlanych z nanosrebrem.

Dla małych zwierząt, które często również przechodzą liczne operacje i zabiegi a dodatkowo narażone są na różnego rodzaju trudno gojące się rany po urazach na spacerach wynikających z ostrych kamieni, gałęzi itp polecamy linię SILVECO PET i w szczególności spray na rany u zwierząt z nanocząstkami srebra SILVECO PET NanoSkin Protection.

Zapraszamy do przeglądania naszych propozycji, a w galeri poniżej można zobaczyć jak działa nasze srebro.

tesaat